Hızlı Sipariş Hattı
(224) 234 56 78
Papatya
Papatya bitkisi
Papatya faydaları
Papatya fiyatı
Papatya kapsülü
Papatya
Papatya
Papatya
Papatya
Papatya kapsülü sinirleri yatıştırıcı özelliğiyle, başta bel ve baş ağrısı olmak üzere, ağrıları dindirir. Vücuda rahatlık verir. Basur ağrılarını da azaltır. İdrar artırıcıdır. Ateş düşürücü ve mikropları öldürmeye yardımcı bitkisel gıda takviyesidir.
21.00
TL
Papatya Papatya Papatya Papatya
Papatya
21.00 TL
Papatya Papatya
40.00 TL
Papatya Papatya Papatya
57.00 TL
Nakit Ödeme
Kapıda Nakit
Kredi Kartı
Kapıda Kredi Kartıyla
Banka Havalesi
Banka Havalesi
Ad, Soyad
Telefon
Şehir
E-Posta
Adres
Sepet Siparişiniz başarı ile oluşturuldu. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz gün içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

Papatya Yağı Ne İşe Yarar

Papatya Bileşikgiller familyasından; Nisan-Eylül aylarında çiçek açan, 25 santimetre kadar boyunda, bir yıllık otsu bir bitkidir.Papatya; yurdumuzda bolca bulunan bir bitkidir. Emiştirme ve uçucu olarak iki tür yağı bulunur. Uçucu olan yağı yurt dışından ithal edilmekte olup, bol kokulu ve kozmetik amaçlıdır.Duyarlı ve problemli ciltler için yaraları iyileştirici ve cildi besleyen özelliğe sahiptir. Bademcik ve diş iltihabında kullanılır.

Papatya Yağının Faydaları

Ateşi düşürür.Ağrıları giderir.
Spazm çözer.
Terletir.
Sinirleri yatıştırır.
Bağırsak gazlarını giderir.
Vücuda rahatlık verir.Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır.
Boğaz – bademcik ve diş etlerinin iltihabım giderir.Akne tedavisinde kullanılır.Bademcik ve diş iltihabında gargara yapılır.
Bel ve baş ağrılarını geçirir.
Mikropları öldürür.
Hassas ciltler için tavsiye edilir..Problemli ciltlerde yara iyileştiricidir.Cildi besler ve pürüzleştirir.
Saç dökülmesi ve saç bakımında faydalıdır.
Yanıklarda(güneş yanıkları da dahil)uygulanır.Papatya Yağının İçindekiler: Tanen,flavon glikozitleri,bisabolol,azulen,terepen ve salisilik asit içerir.

Papatya  Kullanılışı:

Üç avuç dolusu papatya çiçeği, üç gün süre ile açık havada kurutulur. Kurutulan papatyalar, bir kavanoza konduktan sonra üzerlerine saf zeytinyağı eklenir ve kavanozun ağzı sıkıca kapatılır.Kırk gün süre ile güneş gören bir yerde bekletilir. Bu süre bitiminde benmari yöntemi ile pişirilen karışım bir tülbent yardımı ile süzülür.“Papatya Yağı, özellikle bebeklerin karın ağrılarında etkilidir. Bu yağdan ısıtılarak karma masaj ile uygulanır.”Haricen; cilde masaj şeklinde tatbik edilir. Dahilen; 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak gargara yapılır.Bir çay bardağı suya 4 damla damlatılark gargara yapılır.

UYARILAR:” (İçilmesi sakıncalıdır.) “